Vážení zákazníci, ve středu 12.6. je sklad otevřen pouze do 13:30hodin. Domluvte si prosím osobní odběry na 705 26 36 27. Děkujeme.

Renovace starších skleníků

Máte na zahradě starý skleník? Jsou skla už popraskaná nebo snad rozbitá? Pokud ano, jistě přemýšlíte nad novým skleníkem? Pak jste tu správně. 

Mohu vás ubezpečit, že je zbytečné dávat peníze za nový! Renovací lze ušetřit až 1/3 nákladů oproti pořízení nového skleníku. Nemusíte měnit dispozici ani upravovat terén. Prostě si svůj skleník zrenovujte a zmodernizujte.

Prvně musíte vyndat stará a rozbitá skla. Vyhazujte vždy do sběrného dvora nebo na místo určené k ukládání odpadu. Zůstane vám pak pouze stará kovová konstrukce, kterou si za minimální náklady opravíte sami. Očistěte profily od starých tmelů či silokonů. Případnou rez očistěte drátěným kartáčem a proveďte základní nátěr. Teď už zbývá vymyslet, jakou finálovou barvou chcete konstrukci natřít. Po vyschnutí máte v podstatě novou konstrukci za cca 600,- Kč. Teď už zbývá osadit konstrukci dutinkovým polykarbonátem. My vám ho naformátujeme na přesné dílce, abyste mohli jednotlivá okna rovnou usazovat.

Je vhodné již před natřením zaslat požadované rozměry, abyste mohli ihned po vyschnutí montovat. Myslete na to, že polykarbonát se v teple roztáhne, takže z přesně naměřených oken odečtěte cca 4 mm z každé strany. Tím zamezíte prohýbání, až se polykarbonát teplem roztáhne. Polykarbonát můžete přišroubovat nebo nalepit přímo do konstrukce neutrálním silikonem, který je pro to určen. Neutrální silikon je velmi pružný a poradí si s roztažností, aniž by popraskal. 

Jistě si lámete hlavu, jaký polykarbonát použít. I s tím vám rádi poradíme. Z vlastních zkušeností i ze zpětné vazby našich zákazníků se nejčastěji na boky používá čirý komůrkový polykarbonát o síle 4 mm. Pokud máte skleník s klasickou sedlovou střechou a okna o rozměru 700 x 1500 mm lze 4 mm polykarbonát použít i na střechu. V zimě sníh po střeše sjede a nedrží se. Ve skleníku je vždy pár stupňů nad nulou. Jestli se vám tloušťka 4 mm zdá příliš slabá, můžete použít komůrkový polykarboát o síle 6 mm. Pokud jsou okna větší (většinou nebývají) použijte na střechu vždy dutinkový polykarbonát o síle 6 mm.
Pokud máte skelník u domu s pultovou střechou či sklon do 15°, použijte na střechu dutinkový polykarbonát o síle minimálně 8 mm. My však doporučujeme sílu komůrkového polykarbonátu 10 mm. Na opláštění (boky) zase můžete použít polykarbonát o síle 4 mm.

Jsme přesvědčeni, že s výsledkem práce budete spokojeni a zvládne ji i méně zkušený kutil. Radost nad odvedenou prací jistě bude veliká. A představte si tu chutnou zeleninu z nového polykarbonátového skleníku. Jistě oceníte i ušetřené náklady renovací, než kdyby jste nový skleník koupili a starý museli likvidovat.

Pokud si nebudete s čímkoli vědět rady, nebo budete chtít poradit s výběrem, neváhejte se na nás obrátit s vaším dotazem.

Mnohu úspěchů s montáží a bohatou sklizeň vypěstovaných plodin přeje team nejlevnejsipolykarbonat.cz