My máme teplou vodu zdarma. A vy?

Slunce - teplo - fotovoltaický panel - energie - teplá voda..

A to přeci stačí. Hledáte alternativní zdroj elektrické energie? Máte představu o tom, co by systém měl umět, ale nevíte přesně, jaký zvolit a co by měl obsahovat? Článek, kde jsme Vám vysvětlili základní pojmy a komponenty najdete ZDE. My se dnes podíváme blíže na ohřev vody.

ohrev-www - kopie

Slunce začíná být silnější a silnější a tak je vhodný čas se zamyslet, jak by se toho dalo využít. Dnešní doba nabízí nejrůznější vychytávky a jednou z nich je právě fotovoltaický ohřev vody. 

Jedná se o jednoduchou sestavu, která obsahuje vše, co potřebujete. Fotovoltaické panely (4 - 7 panelů v sestavě), regulátor GreenBoost a kabely. Navíc dle typu střechy u nás dokoupíte i montážní příslušenství. 

Dle jejich počtu zajistí panely výkon od 1,8 - 3,7 kWp. Více panelů = více energie i při méně slunečném počasí. Sestava je vymyšlena tak, abyste nemuseli měnit topné těleso v bojleru, protože regulátor je uzpůsoben pro napětí 230 VAC (3kW), kam se většina bojlerů spolehlivě vejde. Určitě si ale nejdříve přečtěte štítek na Vašem bojleru! Regulátor disponuje dvěma výstupy, které lze jednotlivě využívat. 

Potřebné montážní příslušenství dle typu střechy obsahuje montážní lišty, vruty, krytky, háky - zkrátka vše, co potřebujete ať už na šikmou střechu s pálenou tašku, šindelem, plechem a pozor - i na plochou střechu. Podívejte se ZDE. a vyberte si sestavu přesně pro Vás.

A dvě nejlepší zprávy na konec. 

1) na ohřev vody můžete získat státní dotaci ve výši až 90.000,- a mít tedy teplou vodu opravdu úplně zdarma! 

2) nejste si jisti, zda byste zvládli montáž? Nevadí, poptejte ji u nás, protože my ji umíme

Tyto sestavy máme osobně vyzkoušené a proto je můžeme jednoznačně doporučit a můžete si s námi o nich popovídat. Více informací na technik@nejlevnejsipolykarbonat.cz