Výměna balkonových skel za polykarbonát

Uvažujete nad výměnou výplní v balkonovém zábradlí? 

Možná máte také postarší balkon s výplněmi - nejčastěji asi drátosklem. Většinou již popraskaným, rezavějícím, ale "ono to přeci ještě (vy)drží". Ale možná uvažujete o jejich výměně. A pokud ne, tak čtěte dál a třeba začnete. Takhle nějak to vypadalo před výměnou skel u našeho vzorového balkonu.

Přemýšlíte horem dolem co tam dát, aby to nějak vypadalo? Aby přes to nebylo vidět? Aby to nebylo předražené? Co například dutinkový polykarbonát. Je levný, bytelný a jeho montáž je velmi snadná. Někdo uvažuje například o plexisklu / plném polykarbonátu. Mějte na paměti, že tyto materiály se velmi snadno poškrábou. Pro ty z Vás, kteří mají na balkonu například závěsné truhlíky by to byla nevhodná volba.

Na náš vzorový balkon jsme použili opál - 8mm. Opál má výhodu, že přes něj není vidět. Je tedy dobrým rozhodnutím pro předěl mezi balkony sousedů například v panelových domech.

Jak postupovat? Změřte velikosti oken. Počítejte s rezervou pro roztažnost desek, řekněme cca 0,5cm z každé strany. Desky Vám nařežeme u nás. Jakou sílu? 8 nebo 10mm by mělo stačit do většiny standardních rozměrů. Případné odchylky při nerovnosti jeklů seřízneme montážním nožem na tvrdém podkladu.

Dále budete potřebovat ventilační pásku a silikon. Ventilační páska nám ochrání dutinky před nečistotami a prachem a přitom nechá dutinky dýchat skrze mikro průduchy. Desky na našem balkonu stačilo přilepit silikonem. Nakonec desky zapřeme a necháme silikon zatuhnout. Pozor. Ne vždy je zasilikonování dostačující. V případě větších rozměrů doporučujeme zalištování a možné prošroubování.

Montáže neprovádíme v dešti, ani za větrného počasí - desky nebudou náporem větru / deště držet. A výsledek?

Na kolik nás to vyšlo:

8ks desek 835 x 675 mm se vešlo do 3m desky. 

O08 - Polykarbonát 8mm opál - 2.504,-

Řez - 180,-

Ventilační páska - 286,- 

Neutrální silikon - 2ks - 298,-

Cena celkem - 3.268,- vč. dph

 

A pokud uvažujete co na podlahu, tak Vám můžeme nabídnout WPC prkna. Pro inspiraci Vám ukážeme fotografie od našeho zákazníka, který si svépomocí svůj balkón už upravil. Použil WPC prkna v barvě eben a jak se mu to povedlo posuďte sami. O jejich pokládce zase příště.