OSOBNÍ ODBĚRY PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ NA TEL 705263627.

Jak ušetřit za energie s polykarbonátem

Myslíte, že lze pomocí polykarbonátu uspořit pár korun do rozpočtu? Lze.

Máte ještě původní dřevěná dvoj-okna? Stačí mezi ně umístit polykarbonátovou desku. Tajemstvím je „tepelná propustnost“.

Podstatou je, že čím starší okna jsou, tím je vyšší tepelná propustnost, tedy tím více Vám uniká tepla ven, nebo do chladnějších částí domu. Pro lepší představu – stará jednoduchá okna mají tepelnou propustnost (U) cca 3,2 W/m2 K a u nového okna, trojskla, je propustnost (U) jen 0,8 W/m2 K.

Z toho vyplývá, že čím vyšší číslo, tím vyšší unik tepla okny. Proto je u starých dvoj oken vhodné najít řešení, které zmírní propustnost. My ho pro Vás máme.

Pokud chcete snížit úniky tepla mezi okny, aniž byste je museli bourat a měnit, stačí mezi ně umístit vhodnou polykarbonátovou desku. Čím je deska členitější a silnější, tím lépe izoluje teplo a nepropouští je ven. Pro představu deska 10mm má U 2,5 W/m2 K, deska 16mm má hodnotu U 2 W/m2 K a deska 25mm už jen U 1,3 W/m2 K (to je hodnota dvojskel s tříkomorovým systémem).

Můžete namítnout, že se Vám sníží hodnota světla v místnosti. Uvažte ale, že v zimě je světla celkově málo a na jaro lze desky zase vyndat a používat opakovaně – desky nepodléhají rychlé ztrátě funkčních vlastností.

Montáž desek je jednoduchá. Desky Vám nařežeme přesně dle potřeby. Vy je jen umístíte mezi okna na PUR pěnu, lze pak nožem odstranit, nebo nalepit pěnové těsnění a pak umístit do výklenku.  

Zamyslete se nad drobnou investicí, která Vám pomůže uchovat teplo tam, kde ho potřebujete.