Vážení zákazníci, ve středu 22.5. je sklad otevřen pouze do 13:30hodin. Domluvte si prosím osobní odběry na 705 26 36 27. Děkujeme.

Technické plasty a jak se v nich vyznat

Vážení zákazníci,

připravili jsme pro Vás novinku v nabídce – technické plasty. Abychom Vám pomohli se lépe zorientovat, dovolte nám je blíže představit

Naše technické plasty vyrábí německá společnost Mepla s.r.o. K výrobě používá německé technologie i vstupní zdroje a každý produkt je pečlivě kontrolován. Většina desek je vyráběna extruzí. Desky lze formátovat i dlouhodobě skladovat.

Technické plasty se dělí na dvě základní skupiny – amorfní, které lze lepit i svářet a semikrystalické, které se musí svářet. V naší nabídce najdete zástupce z obou skupin. Všechny desky jsou certifikované – požární třída, styk s potravinami a styk s pitnou vodou.

Amorfní

  • PVC-U je produkt, který je vhodný k lepení i sváření. S výběrem vhodného lepidla Vám vždy poradí ve specializovaných prodejnách. Vždy záleží na funkci, kterou bude deska plnit.

Vlastnosti desek: vysoká chemická odolnost, dobrá opracovatelnost, elektroizolační vlastnosti, vhodné pro potisk, hladký povrch.

Použití: výroba přístrojů a nádrží, galvanická zařízení, chemická a laboratorní technika, strojírenství, fotoprůmysl, díly vyrobené hlubokým tažením, průmyslové technologie odvětrávání vzduchu, výroba elektrických skříňových rozvaděčů, obložení čistíren odpadních vod, zařízení pro úpravu vod.

Tento typ má vyšší hustotu a to 1,42 g/cm3, tedy neplave. Jeho provozní teplota je od 0°C až do + 55°C. Krátkodobě odolá i + 60°C.

Přestože nemá UV ochranu, velmi dobře odolává povětrnostním podmínkám. Třída požáru DIN 4102 B1.

Semikrystalické

Desky v této kategorii, je při zpracování nutno svářet svařovacími dráty. Při nákupu vhodného drátu je nutné porovnat nástavec na tavící / horkovzdušné pistoli s profilem drátu. Nabízíme kruh, ovál a trojúhelník.

  • PP-C – jedná se o polypropylenové desky s následujícími vlastnostmi: vysoká chemická odolnost, vhodné k hlubokému tažení, tepelně stabilní, fyziologicky nezávadné, nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost.

Použití: výroba bazénů, chemických zařízení, výroba přístrojů a nádrží, výroba laboratoří, použití při hlubokém tažení, galvanotechnika.

Hustota desky je 0,90-0,92 g/cm3. Lépe se tudíž tvarují. Provozní teplota je od -10°C do trvale + 80°C, krátkodobě do + 95°C.

Primárně se desky PP-C vyrábí bez UV ochrany. Na poptávku lze vyrobit desky s UV ochranou. Normálně vznětlivé DIN 4102-B2.

  • PE-HD neboli PE300, jsou polyetylenové desky s vysokou hustotou.

Vlastnosti: vysoká chemická odolnost, vhodné k hlubokému tažení, fyziologicky nezávadné, nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost, velmi dobré elektroizolační vlastnosti, odolnost vůči rázu a úderům.

Použití: výroba hraček a sportovišť, přístrojů a nádrží, strojní součást v potravinářském průmyslu, hluboké tažení, hračky, výroba chladírenských komor, výroba mantinelů nejen pro lední hokej.

Hustota desky je 0,94-0,96g/cm3. Provozní teplota od -50°C do + 80°C.

Desky jsou bez UV ochrany. Normálně vznětlivé DIN-4102-B2.

 

V naší nabídce najdete i PP - konstrukční deska. Jedná se o polypropylenové desky, vhodné na domácí použití. Desky jsou vyráběny ze směsi recyklátu a polypropylenu. Nemají tedy žádné certifikace, ale jsou naprosto nezávadné.

Vhodné pro výrobu domácích nádrží, malých jezírek, nejrůznějších nádob. Možné využít jako víka, krytí, nebo svody, izolace plochých stříšek.

S výběrem vhodného materiálu Vám vždy rádi poradíme. Pamatujte, že vždy záleží na budoucím využití desky. Zda hledáte vhodné díly na reklamní využití, nebo budou desky sloužit jako jednotlivé komponenty, či budou zpracovány jako nádrže a co budou obsahovat.

Je třeba také počítat s tepelnou roztažností, jako u všech plastových výrobků. Barevné provedení desek je velmi široké, rádi Vám jej upřesníme dle vybraného typu desky.