Za chvíli to vypukne! Jaro... Rukavice... Hlína... Sazenice... Mrazíky... Ten skleník má díry!!! Nečekejte na poslední chvíli a zhodnoťte stav Vašeho skleníku, ať už stávajícího, nebo toho v představách. Jsme tu pro Vás.
Řežeme na míru...
Pokud jste tedy vyšli ven a zjistili, že támhle je tabulka skla prasklá, na druhé straně úplně vypadla, nebo brzy vypadne, není nic snazšího než vyměnit pouze jednotlivá okna.
Změřte je a berte v úvahu i roztažnost materiálu, tedy uberte 1 - 2mm na každé straně. Také myslete na to, že by dutinky měly vést vždy odshora dolů. Na strany skleníku postačí 4 mm dutinkový polykarbonát a střechu (většinou se jedná o plochu cca 60 x 120 - 150 cm) pak 4 - 6mm. Tyto desky mají vysokou světelnou propustnost (70 - 80%) a oproti skleněným výplním kumulují více tepla. A to i při zatažené obloze. Pokud si nejste jistí jakou tloušťku zvolit, neváhejte se na nás obrátit.
Všechny desky mají UV ochranu, kterou je třeba namontovat ke slunci - desky jsou označeny, nemusíte se bát. V případě, že byste desky namontovaly druhou stranou, tyto by mnohem rychleji podléhaly rozpadu. Desky lze nejjednodušší cestou přilepit na neutrální silikon. Případně do konstrukce přivrtat. Konce desek pak nejlépe zalepit páskou a zalištovat.
Takže nám zašlete rozměry, my to spočítáme, nařežeme a zašleme a vy máte jedno odpoledne, co dělat. Těm odvážnějším zašleme celou desku. Nebo dvě.
A nebo rovnou celý nový skleník?
Pokud žádný skleník nemáte, ale velmi po něm toužíte, pak Vám také dokážeme něco nabídnout.
V naší nabídce polykarbonátových skleníků najdete mnoho variant těchto stavebnic. Skleníky jsou na stavbu velmi jednoduché - a nepotřebujete u nich žádné betonové základy, leda byste chtěli být opravdu pečliví. V balení dostanete konstrukci, montážní materiál i celé polykarbonátové desky. A zde si můžete vybrat, zda chcete 4mm nebo 6mm polykarbonát.
Výhodou těchto skleníků je jejich variabilní délka - od 2 - 12 metrů a šíře 2,5m nebo většinou 3m. Dveře můžete mít na jedné straně, nebo obou. Dokonce je lze otevřít i jen na polovinu. Některý model má i střešní okno a tyto lze navíc dokoupit. Dokonce je lze opatřit i automatickým otvíračem, který dle teploty okna sám otevírá. Nejlepší na tom je, že skleníky nabízejí také bohaté příslušenství - police, stoly, dveře navíc. A to úplně nejvíc nejlepší je DOPRAVA ZDARMA a DÁRKY! Ty má každý rád. Dle typu skleníku dostane spirálové tyče k rajčatům, nebo konev a jutovou síťovinu.
Nemáme pouze skleníky, ale nabízíme Vám i pařeniště. Potřebujete-li bezpečné místo pro předpěstování sazenic, nebo chcete-li pěstovat jen salát a ředkvičky - volte pařeniště.
A kdy se do toho pustit? No přeci HNED! Ba ne, nejvhodnější doba ke koupi zahradního skleníku je buď před začátkem jara, abyste mohli hned začít vysévat zeleninu a květiny na novou sezónu. Nebo naopak na konci podzimu, kdy potřebujete zazimovat některé druhy rostlin. A že přes zimu nevydrží? Pcháá, podívejte se na foto v galerii. :)
Tak si to pojďme raději shrnout:
- výborné tepelně izolační schopnosti (lepší než u skleněných výplní)
- prodlužuje vegetační sezónu rostlin, je možné celoroční pěstování
- bezkonkurenční odolnost a pružnost polykarbonátu
- bezpečnost - polykarbonát netvoří střepy, nepraská (ani při krupobití)
- není nutné budovat betonovou základnu
- takřka bezúdržbový provoz a stálý vzhled
- UV filtr chránící před škodlivým zářením
- dlouhá životnost materiálu
- snadná a rychlá instalace svépomocí
Nevýhody zahradních skleníků z polykarbonátu
- nelze je doporučit do horských oblastí s vyšším sněhovým pásmem (díky pružnosti materiálu mají nižší odolnost vůči zatížení sněhem)
Výhody skleněných skleníků
- větší odolnost vůči větru a sněhu díky vyšší hmotnosti a pevnosti konstrukce
- dlouhá životnost skla
Nevýhody zahradních skleníků ze skla
- slabší tepelně izolační schopnosti
- nutnost betonových základů
- křehkost skla, není tak odolné vůči mechanickému poškození (nárazům)
- nebezpečí úrazu střepem