Vážení zákazníci, ve středu 12.6. je sklad otevřen pouze do 13:30hodin. Domluvte si prosím osobní odběry na 705 26 36 27. Děkujeme.

Zrenovovat nebo pořídit nový skleník z polykarbonátu

G03 (5)Za chvíli to vypukne! Jaro... Rukavice... Hlína... Sazenice... Mrazíky... Ten skleník má díry!!! Nečekejte na poslední chvíli a zhodnoťte stav Vašeho skleníku, ať už stávajícího, nebo toho v představách. Jsme tu pro Vás.

Řežeme na míru...

Pokud jste tedy vyšli ven a zjistili, že támhle je tabulka skla prasklá, na druhé straně úplně vypadla, nebo brzy vypadne, není nic snazšího než vyměnit pouze jednotlivá okna.

Změřte je a berte v úvahu i roztažnost materiálu, tedy uberte 1 - 2mm na každé straně. Také myslete na to, že by dutinky měly vést vždy odshora dolů. Na strany skleníku postačí 4 mm dutinkový polykarbonát a střechu (většinou se jedná o plochu cca 60 x 120 - 150 cm) pak 4 - 6mm. Tyto desky mají vysokou světelnou propustnost (70 - 80%) a oproti skleněným výplním kumulují více tepla. A to i při zatažené obloze. Pokud si nejste jistí jakou tloušťku zvolit, neváhejte se na nás obrátit. 

Všechny desky mají UV ochranu, kterou je třeba namontovat ke slunci - desky jsou označeny, nemusíte se bát. V případě, že byste desky namontovaly druhou stranou, tyto by mnohem rychleji podléhaly rozpadu. Desky lze nejjednodušší cestou přilepit na neutrální silikon. Případně do konstrukce přivrtat. Konce desek pak nejlépe zalepit páskou a zalištovat.

Takže nám zašlete rozměry, my to spočítáme, nařežeme a zašleme a vy máte jedno odpoledne, co dělat. Těm odvážnějším zašleme celou desku. Nebo dvě.  

A nebo rovnou celý nový skleník?

Pokud žádný skleník nemáte, ale velmi po něm toužíte, pak Vám také dokážeme něco nabídnout.

V naší nabídce polykarbonátových skleníků najdete mnoho variant těchto stavebnic. Skleníky jsou na stavbu velmi jednoduché - a nepotřebujete u nich žádné betonové základy, leda byste chtěli být opravdu pečliví. V balení dostanete konstrukci, montážní materiál i celé polykarbonátové desky. A zde si můžete vybrat, zda chcete 4mm nebo 6mm polykarbonát.

Výhodou těchto skleníků je jejich variabilní délka - od 2 - 12 metrů a šíře 2,5m nebo většinou 3m. Dveře můžete mít na jedné straně, nebo obou. Dokonce je lze otevřít i jen na polovinu. Některý model má i střešní okno a tyto lze navíc dokoupit. Dokonce je lze opatřit i automatickým otvíračem, který dle teploty okna sám otevírá. Nejlepší na tom je, že skleníky nabízejí také bohaté příslušenství - police, stoly, dveře navíc. A to úplně nejvíc nejlepší je DOPRAVA ZDARMA a DÁRKY! Ty má každý rád. Dle typu skleníku dostane spirálové tyče k rajčatům, nebo konev a jutovou síťovinu. 

Nemáme pouze skleníky, ale nabízíme Vám i pařeniště. Potřebujete-li bezpečné místo pro předpěstování sazenic, nebo chcete-li pěstovat jen salát a ředkvičky - volte pařeniště. 

A kdy se do toho pustit? No přeci HNED! Ba ne, nejvhodnější doba ke koupi zahradního skleníku je buď před začátkem jara, abyste mohli hned začít vysévat zeleninu a květiny na novou sezónu. Nebo naopak na konci podzimu, kdy potřebujete zazimovat některé druhy rostlin. A že přes zimu nevydrží? Pcháá, podívejte se na foto v galerii. :) 

 

Tak si to pojďme raději shrnout:

 • výborné tepelně izolační schopnosti (lepší než u skleněných výplní)
 • prodlužuje vegetační sezónu rostlin, je možné celoroční pěstování
 • bezkonkurenční odolnost a pružnost polykarbonátu
 • bezpečnost - polykarbonát netvoří střepy, nepraská (ani při krupobití)
 • není nutné budovat betonovou základnu
 • takřka bezúdržbový provoz a stálý vzhled
 • UV filtr chránící před škodlivým zářením
 • dlouhá životnost materiálu
 • snadná a rychlá instalace svépomocí

 

Nevýhody zahradních skleníků z polykarbonátu
 • nelze je doporučit do horských oblastí s vyšším sněhovým pásmem (díky pružnosti materiálu mají nižší odolnost vůči zatížení sněhem)

 

Výhody skleněných skleníků
 • větší odolnost vůči větru a sněhu díky vyšší hmotnosti a pevnosti konstrukce
 • dlouhá životnost skla

 

Nevýhody zahradních skleníků ze skla
 • slabší tepelně izolační schopnosti
 • nutnost betonových základů
 • křehkost skla, není tak odolné vůči mechanickému poškození (nárazům)
 • nebezpečí úrazu střepem

 

Tak co, už se těšíte na jaro, jako my?
Širokou nabídku kvalitních polykarbonátových skleníků s DOPRAVOU ZDARMA a DÁRKY můžete prozkoumat přímo ZDE.