Trapézové desky - odolnost sama

Prosvětlovací polykarbonátové trapézové desky jsou velmi oblíbené pro svou odolnost vůči nárazu, korozi a nepříznivým povětrnostním vlivům. V nabídce pro Vás máme variantu hladkou - s jemnou krupičkou - s hrubou krupičkou.

Tyto desky se nejčastěji používají na obkládání stěn, zastřešení pergol a parkovacích míst či nejrůznějších přístřešků, komerčních hal, ale i zahradních skleníků. Jejich použití je velice jednoduché. Montáž zvládne každý domácí kutil a nepotřebuje k tomu ani žádné speciální nářadí.

Konkrétní typ, materiál a zabarvení desek záleží na vašich preferencích a konkrétním použití. Obecně lze ale říct, že trapézové desky z polykarbonátu jsou tuhé, vysoce odolné až nerozbitné. Nechybí jim ale ani pružnost a především mají stálý vzhled i za extrémních klimatických podmínek. Nemusíte se tak bát nežádoucího křehnutí nebo žloutnutí materiálu. Obrovskou výhodou u strukturované varianty je ta, že téměř nejsou vidět povrchové škrábance nebo oděrky.

Volit můžete také ze dvou barevných provedení. V našem e-shopu najdete trapézové desky Gutta čiré i bronzově hnědé. Bronzové desky vypadají skvěle v kombinaci se dřevem, čiré vám zase poskytnou více světla.

Výše jsme si představili tři typy desek - s hladkým povrchem a jemně nebo více strukturované.

  1. Hladký povrch polykarbonátových trapézů zabraňuje uchycování prachu a nečistot a zajišťuje maximální světelnou propustnost. Jsou proto vhodné všude tam, kde je potřeba zachovat co největší množství denního světla. Na desky tohoto typu poskytujeme záruku na poškození krupobitím 10 let - tolik jim věříme.
  2. Jemná struktura  (jemná krupička) desek nese tu výhodou, že lámou světlo a díky tomu je pod přístřeškem příjemný chládek. Nevýhodou jsou horší optické vlastnosti, než mají trapézové desky s hladkou strukturou. Délka záruky je opět 10 let.
  3. Hrubá struktura (hrubá krupička) desek vytváří výborné optické vlastnosti. Hrubší krupička vzniká šetrnější, mechanickou, cestou - lisováním. Nemůžeme zde už mluvit o průhlednosti, jedná spíše o průsvitné desky. Vysoký lom světla opět zajistí chladnější prostředí pod přístřeškem, což uvítáte především za horkých letních dní. Záruka je také 10 let.

 

Všechny trapézové desky dostupné na našich stránkách jsou opatřeny UV filtrem.

A na závěr pro vás máme pár rad, jak skladovat vlnité a trapézové desky. Základem je rovná, čistá a suchá plocha, případně dřevěná paleta. Desky nikdy neskladujte na přímém slunci, zvláště pokud je máte položené na sobě. Mohlo by dojít k deformaci spodních desek vlivem slunečního záření. Důležitá je i ochrana před deštěm, mechanickým poškozením a dalšími nepříznivými vlivy. Po deskách nikdy nechoďte.

Trapézové desky různých rozměrů typů a barev si můžete prohlédnout - ZDE.