Vážení zákazníci, ve středu 12.6. je sklad otevřen pouze do 13:30hodin. Domluvte si prosím osobní odběry na 705 26 36 27. Děkujeme.

Výhody plastových zatravňovacích dlaždic oproti betonovým

Příjezdové cesty, parkovací místa, chodníky a cestičky. Na všech těchto místech je váš trávník nadměrně zatěžován a potřebuje podporu. Tu mu mohou poskytnout zatravňovací dlaždice. Ale jaké zvolit? Jsou lepší betonové, nebo plastové?

Ne/výhody betonových dlaždic

Hlavní nevýhodou betonových zatravňovacích dlaždic je, že absorbují vodu, kterou tráva potřebuje pro svůj růst. Často se tak stává, že vysetá tráva brzy zajde suchem. Další nevýhodou je špatná odolnost vůči povětrnostním podmínkám, UV záření a solím. Ztížená je i manipulace s nimi vlivem vysoké váhy. Nehledě na nepříliš působivý vzhled betonových bloků.

Jsou plastové zatravňovací dlaždice praktičtější?

Oproti tomu jsou zelené plastové tvárnice mnohem nenápadnější a také odolnější. Speciální vysoce pevnostní plast velmi dobře odolává všem náporům našeho proměnlivého podnebí, včetně UV záření. Plastové tvárnice navíc poskytují mnohem větší prostor pro zatravnění při stejné (nebo vyšší) pevnosti a materiálové stabilitě.

Zatravňovací dlaždice Guttagarden

Společnost Guttagarden nabízí důmyslný zatravňovací systém určený k použití na parkovacích plochách, příjezdových cestách ke garážím, chodnících v soukromých zahradách i veřejných parcích a hodí se i k zatravnění sportovních či výstavních ploch. Prostě všude, kde se pohybuje hodně lidí a trávník tím trpí.

Spodní strana tvárnic je opatřena patentovanými fixačními hroty, po obvodu jsou zámky, které zajišťují pevné spojení s ostatními tvárnicemi. Na lícní straně najdete praktické protiskluzové výčnělky. K ukončení zatravněné plochy doporučujeme použít plastový obrubník Guttagarden.

Nosnost zatravňovací dlažby Guttagarden Original je 170 t/m2. Dostupná je v zelené a černé barvě. Černou dlažbu doporučujeme spíše pro zpevnění štěrkových cest a vodopropustných parkovacích stání. Nejenže zamezuje pohybu kameniva, zároveň zlepšuje schůdnost terénu.

Hlavní výhody zatravňovací dlažby Guttagarden Original
  • nevysušuje trávník
  • snadno a rychle se pokládá
  • drží na svém místě díky fixačním hrotům a protiskluzovým výčnělkům
  • výrazná pevnost v tahu a smyku
  • chrání svah proti erozi a trávu proti krtkům
  • nízká hmotnost, snadná manipulace
  • praktický skladebný rozměr (0,5 x 0,5 m)

 

Na jaře jako když je najdete

Po zimě bude váš trávník na příjezdové cestě jistě potřebovat péči. Vezměte to pěkně od podlahy a nainstalujte mu zatravňovací dlaždice. To vám zajistí krásný trávník a ušetří čas, který byste strávili čištěním bot z rozblácené cesty domů.

Dodáváme zde: Zatravňovací dlaždice a plastový obrubník